מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תוספת תלויים לקצבת נכות כללית

אנשים הלוקים במחלות שונות או בפציעות ומקבלים אחוזי נכות, זכאים לקבל קצבאות שונות מהמוסד לביטוח לאומי. אך ישנה קצבה נוספת הנקראת תוספת תלויים לקצבת נכות כללית אשר משולמת עבור בני זוג וילדים של מקבלי קצבת נכות כללית. את התוספת הזו מקבלים בהתאם לתנאי הזכאות מסוימים על פי תקנות של המוסד לביטוח לאומי.

 

ישנה אפשרות לקבל תוספת תלויים לקצבת נכות כללית בשיעור מלא או תוספת חלקית, נפרט:

תוספת תלויים בשיעור מלא משולמת כאשר מקבל הקצבה שנקבעה לו דרגת אי כושר מלאה, כלומר נכות של 100% או 75%. בנוסף, נכה המקבל קצבה חלקית בשיעור נמוך והוא עובד ומשתכר מעל 21% מהשכר הממוצע – שהוא 1,987 ש"ח (נכון לתחילת שנת 2016).

 

לעומת זאת, תוספת חלקית משולמת, בהתאם לחלקיות הדרגה, כלומר למי שמשתכר פחות מ – 1,987 ש"ח (נכון תחילת שנת 2016) או לאדם שאינו עובד כלל.

 

חשוב לציין כי מקבלי תוספת תלויים אשר מחזיקים בידיהם הכנסה נוספת שאינה קשורה למקום עבודתם כמו – הכנסה מפנסיה או מרכוש, כספים אלו ינוכו מהקצבה.

 

מי זכאי לקבל תוספת תלויים?

כל אדם המקבל קצבת נכות כללית שיש בו תלויים, לדוגמא – הורים לילדים יקבלו תוספת תלויים עבור שני הילדים הראשונים בלבד. אך במידה ובן הזוג של מקבל הקצבה עובד ומשתכר עד סכום של – 5,394 ש"ח (נכון לתחילת שנת 2016) יקבל קצבה, אך התנאי לכך שבן הזוג לא מקבל קצבה נוספת ממקור אחר. בנוסף, עקרת בית אשר מקבלת קצבת נכות כללית זכאית לתוספת עבור ילדיה, אך לא עבור בן זוגה.

 

כיצד עובד תהליך קבלת תוספת תלויים נכות כללית?

תהליך קבלת תוספת תלויים לקצבת נכות כללית יש לבצע על ידי הגשת בקשה למוסד לביטוח לאומי במסלול הרגיל או במסלול המקוצר. לאחר הגשת הבקשה ישנה וועדה שדנה בעניין זה ושולחת לנכה תשובה בדואר. במידה והתקבל סירוב, ניתן להגיש בקשה חוזרת או ערעור.

 

חשוב לציין כי תהליך בקשה זאת הינה כרוכה בהליכים בירוקרטיים שונים. לכן, חברת Rights for You מציעה ליווי אישי לכל אורכו של התהליך, הכולל הכנות לקראת הגשת התביעה והגשת מסמכים בצורה מסודרת עלי ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום.

 

למידע נוסף צרו עמנו קשר באמצעות הטופס או בקרו בעמוד קצבת נכות כללית

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze