מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תהליך הגשת תביעה עבור קצבת ילד נכה

הורים המגדלים ילדים עם אחוזי נכות זכאים לקבל קצבת ילד נכה אשר תסייע להם לממן טיפולים או מטפלים עבורם, שהרי גידול ילד כנה טומן בחובו הוצאות מרובות.

 

המוסד לביטוח לאומי הוא זה שאחראי על הענקת גמלת ילד נכה להורים במקרי נכות שונים אשר מוגדרים בתקנות ובחוקים של המוסד לביטוח לאומי. על מנת לקבל את קצבה זאת, על ההורים לעבור תהליך ביורוקרטי מול רשויות אלו על מנת לקבל את הקצבה חודש בחודשו.

 

אך כמובן שתהליך זה לעיתים יכול להיות ארוך ומסורבל ומלווה בחוות דעת של רופאים והצגת מסמכים רבים לצורך קבלת קצבת ילד נכה.

 

קבלת קצבת נכות להורים המגדלים את הילד הנכה הינה נקבעת על ידי המוסד לביטוח לאומי באמות מידה שונות, כאשר השיקולים של המוסד וגובה הקצבה נעוצים בפרמטרים שונים כמו – גובה אחוזי הנכות, העומס המוטל על ההורים לצורך טיפול בילד, תשלום על טיפולים מסוימים שיסייעו לילד, מסגרות חינוכיות ועוד.

 

למעשה, המוסד לביטוח לאומי לרוב מפעיל את שיקול דעתו על ידי לקיחה בחשבון את העומס המוטל על ההורים בגידול הילד.

 

ההליך הבירוקרטי של קבלת גמלת ילד נכה מביטוח לאומי

על מנת להגיש תביעה מסודרת למוסד לביטוח לאומי וכדי שהיא תתקבל ללא שום בעיות וטרטורים מצד המוסד, יש צורך להגיש מסמכים רפואיים ובעיקר אישור מרופא בו הוא יפרט את הבעיה המרכזית או המחלה שממנה סובל הילד, אך כמובן שיש לא מעט טפסים נוספים אותם נדרשים ההורים להגיש לצורך קבלת קצבת נכות עבור הילד.

 

חשוב לציין כי אי הגשת המסמכים בצורה מסודרת – תוכל לגרום לטרטור רב ולפניות הולכות ונשנות למוסד, לכן אנשים רבים נעזרים בחברת המתמחות בתחום מימוש זכויות רפואיות אשר מציעות ייצוג ועזרה בהגשת התביעה וגם ייצוג מול הועדות הרפואיות בכל התהליך מול המוסד לביטוח הלאומי.

 

סיוע בחברה המתמחה במימוש זכויות רפואיות, היא ללא ספק בחירה נכונה שתוכל לזרז לכם את קבלת הקצבה עבור הילד, כך גם תוכל לחסוך לכם את הטרטורים הרבים ואת אי הגשת הטפסים הנכונים שיכולה להוביל לדחיית הבקשה.

 

חברת רייטס פור יו מתמחה בליווי אישי וצמוד בהגשת תביעה עבור קצבת ילד נכה,

פנו אל המומחים ותחום והסירו את מכשולי הבירוקרטיה – למידע נוסף אודות קצבת ילד נכה

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze