מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תביעת נכות מביטוח לאומי

בכל הקשור לתביעות נכות, גוף הביטוח הלאומי הוא זה שממונה על קביעת גודל הפיצוי על קביעת הזכאות לאותו אדם התובע פיצויים. כידוע לכולם, כיום כל אדם הרוצה להגיש תביעת נכות, עליו לעבור שלבים די קשים עד לקבלת הקצבה, כך שתהליך זה כולל בתוכו את השלבים הבאים מול גוף הביטוח הלאומי:  

 

הגשת טפסים מתאימים

על מנת להגיש תביעת נכות לביטוח לאומי, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לגשת ולקבל ייעוץ לפחות מרופא אחד או שניים, שיגידו לכם אם בכלל יש לכם סיכוי לקבל פיצוי כספי או שבכלל כדאי לכם לוותר על הרעיון.  

 

במידה והרופא נתן לכם המלצה לגשת לקבל אחוזי נכות, כעת עליכם לפנות לביטוח לאומי ולמלא את הטפסים הרלוונטיים להגשת תביעת נכות. במשרדים של המוסד לביטוח לאומי או באתר האינטרנט של המוסד, תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי ואף את הטפסים שעליכם להגיש, כך שתוכלו להדפיס אותם, למלא ולשלוח לביטוח לאומי בצירוף חוות דעת שונות של רופאים ועוד מסמכים שונים הקשורים למקרה.

מומלץ להיוועץ עם חברה המתמחה בתחום מימוש זכויות רפואיות ולקבל מהם את המידע הנחוץ והליווי האישי. חברות אלו מתמחות בהתמודדות עם קשיי הבירוקרטיה של המוסדות הממשלתיים ויכולים להקל ולקצר את התהליך במימוש זכאות התביעה – חברת רייטס פור יו מתמחה בהגשת תביעות אל מול המוסד לביטוח לאומי ומעניקה ליווי אישי וצמוד של כל תביעה קטנה או גדולה המוגשת אל המוסדות הרשמיים בישראל.

הגשת טפסים לתביעת ביטוח לאומי

 

וועדה רפואית

לאחר הגשת התביעה בצורה מסודרת ובה לא החסרתם מסמכים חשובים, כעת ביטוח לאומי צריך לבדוק ולאשר את המידע המוגש, וזאת הוא מבצע על ידי ועדה רפואית המונה רופאים ואנשי מקצוע אשר דנים בכל בקשה. תפקיד וועדה זאת בין היתר גם למנוע רמאויות שונות, הרי יש לא מעט אנשים שמנסים את מזלם ומגישים תביעות שונות על פי שלא מגיע להם כלל.  

 

מעבר לכך, מוסד הביטוח הלאומי עורך כמה בדיקות בדרך למתן הפיצוי על פי האחוזים נכות שונים. הבדיקות הנוספות יהיו קשורות לאובדן כושר עבודה, לתפקוד התובע ביום יום, יכולתו לעבוד או לא ובחינה קפדנית נוספת של המסמכים השונים.  

 

סיוע באנשי מקצוע לצורך הגשת תבעית נכות

התנהלות מול גוף הביטוח הלאומי, אינה פשוטה כלל וזאת לאור העובדה כי טפסים לא מגיעים, תמיד חסרים טפסים, ההתנהלות מול הוועדה הרפואית ובכלל. לכן, תוכלו להיעזר באנשי מקצוע בתחום אשר מעניקים שירות בנושא זה ולהם את כל הידע הדרוש כדי לצלוח את התהליך.

 

 

למידע נוסף אודות תביעת נכות מביטוח לאומי פנו אל Right for U בטלפון 08-9182222 או באמצעות טופס צור קשר

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze