מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תביעת מזונות מביטוח לאומי

קצבה מביטוח לאומי היא תשלום לאזרח מסוים בתמורה למצב בעייתי שבו הוא נמצא. ישנם סוגים שונים של קצבאות הניתנים על ידי ביטוח לאומי ומותאמים לאוכלוסיות שונות של אזרחים – נכים, אנשים מבוגרים, קצבה הניתנת תמורת הולדת ילדים ועוד.

 

הקצבה היא סיוע מטעם ביטוח לאומי (כלומר רשויות המדינה) כדי לעזור לאזרחים במצבים אלה אשר עלולים בשל המצב שאליו נקלעו לא לעבוד או לא להשיג הכנסה כפי שהיו יכולים לולא אותה מגבלה.
כאשר שני בני זוג מתגרשים ויש להם ילדים משותפים ישנה החלטה של בית הדין לענייני משפחה מי מההורים יזכה במשמורת מלאה על הילדים, כלומר עם מי מההורים יגורו הילדים על בסיס קבוע ומי ההורים שיהיה שותף לגידולם, כלומר ייראה אותם בתדירות שתוחלט על ידי בית המשפט וישלם להורה השני את הוצאות גידולם.

 

ישנם מקרים של גירושים המסתיימים בטונים צורמים והתוצאה הישירה של זה היא אי תשלום המזונות על ידי הצד שאמור לשלם. במקרה זה ניתן להגיש תביעת מזונות מהמוסד לביטוח לאומי.

 

מהי תביעת מזונות המוגשת לביטוח הלאומי?

אין עוררין על כך שגידול ילדים כרוך בנטל כלכלי לא קטן. ישנן הוצאות רבות שעלולות להגיע לכדי אלפי שקלים בחודש ואם לאחר תהליך של גירושין ישנו צד אחד מההורים שאינו משלם את חלקו, עלול הצד השני לקרוס מבחינה כלכלית ולא לאפשר רמת חיים נאותה לעצמו ולילדים. ישנם מקרים חריגים שבהם יכול הורה אחד לשאת לבדו בעלויות אך אין זה המקרה המייצג את רוב שכבות האוכלוסייה.

 

לכן מתגייס המוסד לביטוח לאומי לעזרת ההורה המגדל את הילדים ומאפשר לו לקבל תשלום של דמי המזונות מטעם המוסד כדי להשלים את ההכנסה שדרושה להורה כדי לקיים את ילדיו ואת עצמו. כמובן שלשם כך יש להוכיח מעל לכל ספק כי ההורה השני אינו משלם כפי שהוא נדרש על פי החוק וגם יש לנקוט כנגדו אמצעים משפטיים. כאשר ההורה מגיש תביעת מזונות מביטוח לאומי הוא דואג קודם כל לילדיו ולרווחתם ולאחר מכן יתפנה לטפל בהורה השני.

 

למידע נוסף אודות מימוש זכויות רפואיות אל מול הביטוח לאומי

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze