מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תביעת אחוזי נכות ביטוח לאומי

הביטוח הלאומי

מדינת ישראל הינה מדינה סוציאליסטית, ובשונה ממדינות שאינן מדינות רווחה, בישראל קיים מנגנון מובנה אשר דואג לביטחון הרפואי של תושביה. במדינות רבות אחרות, שבהם לא פועל מנגנון רווחה זה, חלקן גם מדינות מערביות ומפותחות, האזרחים דואגים באופן אישי לביטוח רפואי בהתאם ליכולתם הכלכלית. בהתאם לכך, בישראל, בתלוש המשכורת, תמיד מופיעים שני ניכויים אשר חלים על כלל האוכלוסייה: מס בריאות וביטוח לאומי. ניכוי הביטוח לאומי הינו חובה ואינו ניתן לביטול.  

 

ניכוי זה של הביטוח לאומי הנו ערבות למדינה כי אם וכאשר יזדקק אותו אזרח לטיפולים רפואיים או להשלמת הכנסה או כל עזרה או סיוע במידה ואינו יכול לעבוד, תוכל המדינה לפרוע את אותם התשלומים אשר נוכו ממשכורותיו ולהעניק לו, במידה ויזדקק, למרב הסיוע הרפואי והכלכלי. למעשה הביטוח לאומי הנה הזרוע הביצועית של המדינה לנזקקים ולכן הנה מסועפת במחלקות שונות החל מוועדות רפואיות אשר מגדירות את אופי הפגיעה, מחלקות כספיות המתרגמות את דוח המחלקה הרפואית למכסה כספית אשר אמורה לעזור ולהקל על הנפגע מבחינה כלכלית, ועוד…  

 

אופי התהליך והגשת תביעה עבור אחוזי נכות ביטוח לאומי

כל הבקשות והפיצויים המגיעים לך מהביטוח לאומי נערכים באותו האופן. תחילה יש להגיש תביעה עבור אחוזי נכות ביטוח לאומי ולהכרה באופי הפציעה או הנכות ולשם כך יש למלא טפסים מתאימים לאותו מקרה ולצרף מסמכים המאמתים את התביעה המוגשת.  

 

למשל אדם אשר חלה או נפצע ואינו יכול להמשיך ולעבוד באופן סדיר או נאלץ להפסיק את עבודתו בשל כך, יגיש תביעה בכדי להשיג אחוזי נכות מביטוח לאומי בקטגוריה נכות כללית / נכות ביטוח לאומי / פגיעה בעבודה / תאונה / פעולות איבה לשם כך על אותו נפגע להמציא מסמכים אשר מאששים את הפגיעה, אופייה וגובה הנכות הנוצר ממנה או זמן ההחלמה.  

 

לאחר הגשת התביעה עבור אחוזי נכות לביטוח לאומי יצור קשר עם התובע ותהליך ההכרה אל מול הביטוח לאומי יחל.  

 

גובה ההכרה של הפציעה או הנכות

לאחר הגשת התביעה עבור נכות ביטוח לאומי, הביטוח לאומי יוודא כי אכן כל הטפסים הנכונים הוגשו וצורפו לבקשת התביעה. במידה ואחד הטפסים יחסר על התובע להמציא טופס זה לפי בקשת הביטוח הלאומי. לאחר מכן, ביטוח לאומי ייזמן את התובע לועדה רפואית אשר תקבע את אופי הפציעה, גובה הפציעה ואחוזי נכות ביטוח לאומי.  

 

הוועדה הרפואית מורכבת מרופאים מומחים בנושאים שונים אשר הוסמכו והוכרו על ידי הביטוח הלאומי. המלצות ממומחים אשר לא הוכרו או הוסמכו על ידי הביטוח לאומי הנם בגדר המלצה לכל דבר ואינם מוסמכים לקבוע את גובה הפציעה ואת אופי הנכות ( במידה וקיימת).  

 

למידע נוסף אודות הכנה לועדה רפואית

 

לאחר עמידה אל מול הוועדה, הביטוח לאומי ימשיך את התהליך באופן פנימי ופקידי הביטוח הלאומי יתרגמו את אופי הפציעה ואת גובה הנכות למונחים כספיים. הודעה תשלח בדואר על גובה הפיצוי ואופי התשלום, כל מקרה לגופו.  

 

למידע נוסף אודות אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 08-9182222 או באמצעות טופס צור קשר

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze