מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תביעות תאונות עבודה

הלכתם לעבודה ובדרך או תוך כדי העבודה נפצעתם או נחבלתם באופן כזה או אחר אשר גרם לכם לפציעה? הנכם זכאים לטיפול חינם. בנוסף, במידה והפציעה או הפגיעה מונעת מכם המשך עבודה, הנכם זכאים להגיש תביעה תאונת עבודה אל מול הביטוח הלאומי במטרה לקבל גמלת נכות מהעבודה ופיצוי על זמן העבודה החסר או שיחסר בעתיד (נכות).

 

מהן תאונות עבודה על פי חוק?

תאונת עבודה היא למעשה אירוע בוא נפגע או נפצע העובד תוך כדי או עקב עבודתו אצל המעסיק. עם השנים הביטוח הלאומי הרחיב את ההגדרה עבור נפגעי תאונות עבודה והוסיף אירועים נוספים הנחשבים כתאונת עבודה (תאונת דרכים שאירעה בדרך לעבודה או תאונת עבודה שאירעה במהלך ארוחת הצהריים של העובד ועוד).

 

מהו גובה הפיצוי שניתן לקבל בעקבות תביעה תאונת עבודה?

בשלב הראשוני לא ניתן להעריך מהו הסכום שיקבל הנפגע, חשוב מאוד למלא את כל הטפסים הדרושים ולהחתים את המעסיק על טופס ב.ל 250.
כל מקרה נבחן לגופו וגובה הסכום נקבע בהתאם לפרמטרים שונים.

 

הפיצויים מורכבים בסופו של דבר מהחזר הוצאות הרפואיות, הפסדי שכר עתידיים וכיוצ"ב. לעיתים קרובות קיים גם מרכיב של כאב וסבל אשר תלוי בנסיבות התאונה.

 

תביעת תאונת עבודה שנגרמה בעקבות מחלת מקצוע

פגיעות כגון: מחלות עור שונות, צרידות, ירידה בשמיעה, מחלות קרינה שונות ועוד. נחשבות גם הן לפגיעות עבודה ולתאונות עבודה. בנוסף, מחלת הסרטן יכולה גם היא להחשב כמחלת מקצוע. למידע נוסף אודות זכויות חולי סרטן

 

הגשת תביעה לנכות מעבודה

לאחר הפציעה או הפגיעה עליכם לבקש מהמעסיק טופס ב.ל 250 לביטוח הלאומי. טופס תביעה תאונת עבודה הנו דף אחד, פשוט למילוי, וניתן להורדה בקלות אצלנו באתר. על המעסיק למלא ולחתום על טופס זה. ללא חתימת המעסיק לא יתקבל החזר על הטיפול הרפואי ובקשת תביעה לנכות מעבודה (במידה וקיימת) להכרה כנפגע תאונות עבודה בביטוח הלאומי על מנת לקבל גמלת נכות מהעבודה.

 

להורדת טופס ב.ל 250 – בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה

 

במידה והנך עצמאי ונפגעת במהלך עבודתך עליך למלא טופס בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה – עצמאי טופס 283 ולצרפו בטופס תביעות תאונות עבודה לטיפול רפואי חינם והכרה עתידית, במידה ויש, כנכה אל מול הביטוח הלאומי. למידע נוסף אודות תביעת תאונות עבודה לעצמאים

 

במידה ואופן הפגיעה מונע מכם לחזור לעבודה או שמצריך טיפול ושיקום ארוך, הנכם רשאים להגיש תביעת תאונת עבודה אל הביטוח הלאומי ולקבל פיצוי כספי על אובדן העבודה כמו גם על אובדן עבודה עתידי, קרי נכות. ניתן ומומלץ להגיש תביעה לנכות מעבודה אל מול הביטוח הלאומי כנפגע תאונות עבודה כבר במהלך השיקום ואין צורך לחכות לסוף הטיפול או חזרה לעבודה.

 

להורדת טופס תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה

 

 

תביעות תאונות עבודה אל מול הביטוח הלאומי

חשוב במהלך כל הטיפולים והשיקום לוודא כי הנכם מטופלים בקופות חולים ובמוסדות אחרים המוכרים על ידי הביטוח הלאומי כך שיוקל עליכם לעמוד אל מול הוועדה הרפואית בעתיד.

 

הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי היא בר-סמכא היחיד מטעם הממשלה אשר יכולה לקבוע את גובה הנכות, את אופייה ואת אופי המשך הטיפול. אין שום יכולת להשפיע על הוועדה הרפואית בכדי להגדיל או לשנות את גובה הנכות של מגיש התביעה.

 

לאחר עמידה אל מול הוועדה הרפואית, ישלח לביתכם מכתב אשר נכתב על ידי פקיד מוסמך לכך בביטוח הלאומי, שתפקידו לקבוע את גובה הפיצוי ואת אופי מתן גמלת נכות מהעבודה במידה וקיימת פציעה הגורמת לנכות מהעבודה ולחוסר יכולת עבודה עתידית ברמה כזאת או אחרת.

 

לאחר הגשת תביעה לתאונות עבודה חשוב לשמור את כל הטפסים ואת כל האישורים אשר התקבלו מרגע הפציעה.

 

מסמכים אלו ישרתו אתכם במידה ותרצו לערער על החלטת הרופאים בוועדה, או לשם תביעה תאונת עבודה עתידית נוספת בגין אותה פציעה אל מול הביטוח הלאומי, כמו גם למקרים עתידים אשר יכולים להיגרם לכם ולהוסיף על הפציעה או פגיעה הקיימת.

 

מקום העבודה יכול לחשוף אותנו לתנאים מסוכנים אשר יכולים לגרום לתאונת עבודה ופגיעות גוף שונות. לכל מקצוע יש את הסכנות הטמונות בו ולכן כל עובד מבוטח מפני פגיעות גוף הנגרמות על ידי תאונות עבודה שונות.

 

אדם המבוטח בביטוח הלאומי ונפגע במהלך עבודתו יהיה זכאי לסל הטבות אשר ניתנות לנפגעי תאונות עבודה במטרה לקבל טיפול רפואי בבית החולים או בקופת החולים.

 

 

במקרה של פגיעה בעבודה יש להיוועץ עם גורם מקצועי המבין לעומק בתחום מימוש זכויות רפואיות.
תדרוך נכון וליווי אישי של חברת Rights for You יכולה לחסוך זמן רב והתמודדות עם ביורוקרטיה מייגעת.

 

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze