מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תאונת דרכים בדרך לעבודה

אנשים רבים נפגעים במהלך חייהם כתוצאה מהעבודה והתנאים בה. תאונת עבודה היא למעשה פגיעה של עובד תוך כדי עבודתו ויכולה להיות גם כתוצאה מפגיעה בתאונת דרכים בדרך או בחזרה ממקום עבודתו, וזאת ללא סטייה מהותית לביתו.

 

במקרה זה, על הנפגע להגיש תביעה מסודרת למוסד לביטוח לאומי, הרי בחודש בחודשו הוא מפריש לא מעט כספים לביטוח לאומי, כך שבעת הצורך הוא יוכל לקבל פיצויים שונים בעקבות פציעות או מחלות שונות. כאשר מדובר בתאונת דרכים בדרך לעבודה, המבוטח רשאי להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי וגם לחברת הביטוח שלו.

 

 

תהליכי הגשת התביעה לביטוח לאומי

טרם הגשת תביעה מסודרת הכוללת את תיעוד הפרטי, יש לרשום את נסיבות האירוע מיד בסמוך להתרחשות על מנת שתעדכנו פרטים מדויקים כמה שיותר. דבר נוסף, חשוב למצוא עדים שיוכל לסייע לכם להקל על התביעה, אך אין זה חובה.

 

גם אם אינכם חשים כאב, או מדובר בכאב קל, חשוב לגשת לקבלת טיפול רפואי, לרופא משפחה או למיון. הסיבה לכך היא – שלעיתים לא חשים בכאב באופן מידי וגם בדיקת התביעה נמדדת חומרת הפגיעה וגם לפי דחיפות הפניה לבדיקה רפואית. בהגיעכם למיון לקבלת טיפול רפואי, חשוב לבקש במשרדי הקבלה במיון לפתוח תיק "תאונה בעבודה" ולמלא טופס 250 הנקרא "תעודה ראשונית לנפגע בעבודה".

 

השלב הבא הוא – דיווח על התאונה במקום העבודה, כך תמנעו בעיות שונות עם ביטוח לאומי בהמשך, כמובן שאין זה אומר כי המידע הוא אינו נכון במידה ולא דיווחתם, אך מדובר בראייה נוספת. לכן, הודיעו למקום העבודה שנפגעתם ולא תוכלו להגיע לעבודה ולאחר מכן המשיכו לטיפול רפואי ומנוחה.

 

בעת הגשת טופס התביעה לביטוח לאומי, יש לצרוף את המסמכים הבאים:

יש להחתים את המעסיק על טופס 250 (טופס 283 לעצמאים), יש להגיש אישורי מחלה מהרופא המטפל, במקרה של תאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזור ממנה עליכם לדווח למשטרה על מקרה התאונה ולציין שהתאונה קשורה לעבודה, יש להגיש את כל המסמכים הרפואיים שהתקבלו במהלך התקופה, אם זה מרשמים, טיפולים רפואיים, קבלות, ייעוץ ועוד.

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze