מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תביעת תאונות עבודה בגובה

תאונות בעבודה לצערנו קורות יום יום בעיקר בתחום הבנייה שבהם יש לא מעט עובדים המבצעים עבודות בגובה. על מנת למגר את תופעה זו משרד התמ"ת מחייב כל עובד אשר מעוניין לעבוד בגובה של 2 מטר ומעלה לעבור קורס עבודה בגובה, על מנת למנוע עבודה שתסכן את חייו.

 

גם מעסיקים מחויבים לוודא כי עובדיהם מחזיקים ברישיון זה ולוודא שהם עובדים בצורה בטיחותית. אך למרות הצעדים הרבים הננקטים בעבודה בגובה, עדין ישנם פציעות רבות אשר גורמות לאנשים להיפצע. לכן, בואו נראה מהן הזכויות במקרה של פציעה בעבודה בגובה.

 

ראשית, כל עובד מפריש מידי חודש כספים למוסד לביטוח לאומי, כך שבעת הצורך הוא יוכל לקבל פיצויים או קצבאות שונות. מבוטח שנפגע במהלך עבודתו יוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה, ויהיה זכאי לסל הטבות הניתנות לנפגעי תאונות עבודה על פי תקנות וחוקי ביטוח לאומי.

 

כדי לקבל טיפול רפואי בקופות או בבתי חולים על נפגע העבודה למלא טופס 250 אותו הוא מקבל במיון ולהחתים עליו את המעסיק שלו לצורך המשך טיפול מול ביטוח לאומי לקבלת הקצבאות או הפיצויים.

 

במקרה של פגיעה בעבודה יש לפנות מייד לאחר קבלת טיפול רפואי למוסד לביטוח לאומי ולהודיע על פרטי האירוע ולא להמתין זמן רב, כיוון שאי הגשת התביעה בזמן או תוך מועד סביר של מקסימום 12 חודשים עלולה לשלול את זכויותיו.

 

תהליך הגשת התביעה

את התביעה יש להגיש לביטוח לאומי ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים המפורטים בטופס כמו – מסמכי רפואיים, טיפולים, קבלות, טופס 250 או כל מסמך רלוונטי אחר. חשוב לשמור העתק מדויק של כל המסמכים שנשלחו עם החותמת של ביטוח לאומי חתומים "התקבל".

 

תשלום פיצויים

הפיצויים הם – 75% משכרו של העובד עד מקסימום 90 ימים, אך במידה והעובד לא יכול לשוב לעבודתו עקב הפציעה עליו להגיש מסמכים רפואיים לצורך קבלת אחוזי נכות הכוללת וועדה רפואית שתבחן את הפגיעה ואת אי כושר עבודתו למתן קצבאות נוספות.

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze