מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

ספר המבחנים לקביעת אחוזי נכות

אנשים בעלי אחוזי נכות זכאים לקבל קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי על ידי פרמטרים שונים הקובעים את אחוזים אלו. את אחוזי הנכות קובעת ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי המורכבת מרופאים מומחים ובעלי תפקידים עם סמכויות שונות הקובעים את אחוזי הנכות.

 

ספר המבחנים ביטוח לאומי זמין להורדה אצלנו באתר – להורדת ספר המבחנים לחצו כאן

 

חשוב לציין כי אחוזי נכות המתקבלים הם אלו המשפיעים על קבלת הקצבה ושיעורה. על מנת לקבל אחוזי נכות, על המבוטח להגיש בקשה מסודרת אשר מתחילה בהגשת תביעה לביטוח לאומי. תהליך זה הינו כולל שלבים מסוימים, כאשר השלב הראשון הוא הגשת טופס התביעה לביטוח לאומי לצורך קבלת קצבת הנכות והצהרה. מעבר לכך, עליו לצרף מסמכים רפואיים ואישורים נוספים על פי הצורך ועל פי סוג התביעה.

 

השלב הבא הוא זימון לועדה רפואית אשר תפקידה לבחון את טענות המבוטח הכוללת בדיקה רפואית ובחינת המסמכים הרפואיים על ידי רופא מטעם ביטוח לאומי. חשוב לציין כי ועדה זו הינה חשובה, כיוון שהיא זאת שמשפיעה על מתן הקצבה. לאחר הועדה, המבוטח יקבל לביתו את תוצאות הועדה יחד עם העתק של פרוטוקול תוך שלושה שבועות. הועדה הרפואית מתבססת על ספר המבחנים לקביעת אחוזי נכות בכדי לאמוד את אחוזי הנכות ושיעור הקצבה המגיעים למבוטח.

 

הכנה לועדה רפואית בביטוח לאומי יכולה להיות קריטית. חשוב לבצע את ההכנה בצורה הטובה ביותר ולהתכונן בראש. חברת Rights for You מתמחה בהכנה מקצועית לועדה רפואית וליווי אישי וצמוד לכל אורך תהליך בקשת התביעה. אנו בקיאים בספר המבחנים לקביעת אחוזי נכות ומלווים אלפי לקוחות, ידע וניסיון רב בתחום מימוש הזכויות הרפואיות.

 

למידע נוסף אודות הכנה לועדה רפואית

 

כיצד נקבעים אחוזי הנכות?

את אחוזי הנכות יקבעו הרופאים יחד עם הועדה הרפואית מטעם ביטוח לאומי. הרופאים בוחנים את הליקויים או המחלות מהם סובל המבוטח והם מתרגמים את אחוזי הנכות בהתאם לספר המבחנים לקביעת אחוזי נכות אשר מופיע בתקנות של המוסד לביטוח לאומי.

 

ספר המבחנים לקביעת אחוזי נכות הינו מורכב ומחולק לפרקים שונים, כך שכל ליקוי או מחלה מוגדרים בספר זה לאחוזי נכות, ספר המבחנים לקביעת אחוזי נכות מסייע לרופאים בועדה הרפואית לקבוע את אחוזי הנכות. מעבר לכך, ניתן לשקלל כמה ליקויים יחד במידה והמבוטח סובל ממספר ליקויים ומחלות יחד, כך שלכל ליקוי יקבע הרופא בועדה את אחוזי הנכות בצורה נפרדת לחלוטין ולאחר מכן ישקלל את כולם יחד.

 

בשל מורכבות העניין והחשיבות הרבה של ועדה זו, אנו מאפשרים ללקוחותינו לקבל סיוע וליווי צמוד על ידי מיטב אנשי המקצוע, כדי שתוכלו להציג את מצבכם הרפואי בצורה נכונה, הרי וועדה זו היא משפיעה על קבלת אחוזי הנכות אשר משפיעים על קבלת הקצבה.

 

Rights for You – מימוש זכויות רפואיות נרחבות מול המוסדות הרשמיים בישראל
חברתנו מעמידה לרשותך אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום מימוש זכויות, ליווי אישי וצמוד,
הכנה נכונה ומקצועית לועדות רפואיות והתמודדות מול הביורוקרטיה המתישה.

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze