מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

נפגעי פעולות איבה

נפגעי פעולות איבה

זו לא סוד כי אזרחי מדינת ישראל עדים לאירועי טרור ומלחמה לעיתים תכופות. לא אחת אנו שומעים על פיגועים ועל התקפות על כוחותינו. התקפות אלו גורמות לנזקים פיזיים ולנפגעים רבים. במידה ונפגעת והינך משרת בכוחות הלוחמים, קרי צה"ל, משטרה וכוחות הביטחון, מלבד טיפול רפואי חינם, כל התהליך ההכרה וקביעת אופי וגובה הפציעה, ייערך אל מול הגורמים המוסמכים לכך מטעם משרד הביטחון.

 

במידה והנך אזרח שאינו משרת פעיל בכוחות הביטחון, לאחר הטיפול הרפואי ייפגשו עמך נציגים של הביטוח הלאומי בבית החולים, עובדים סוציאליים, אשר ילוו אותך ואת בני משפחתך לאורך כל תהליך השיקום ויותר. רק אלו אשר הגיעו לטיפול רפואי ראשוני במקרה של פגיעה או פציעה כתוצאה מפיגוע או אירוע חבלני, במהלך הימים הקרובים לפיגוע, יכולים להגיש תביעה אל מול הביטוח הלאומי לקבל הכרה או קצבה (במידת הצורך ולפי אופן הפגיעה).

 

הטיפול הרפואי

כאמור, הטיפול הרפואי הינו חינם וכולל מכשירי עזר רפואיים, החלמה ושיקום. ניתן לקבל כל זאת ועוד בבתי החולים הממשלתיים או בקופות החולים השונות, אך רק לאחר הוצאת אישור מהביטוח הלאומי, המעיד כי הנפגע הוכר כנפגע פעולות איבה, או על סמך התחייבות צד הביטוח הלאומי לשלם על הטיפולים והשירותים השונים. כאמור, יש לבקש זאת מהעובדים הסוציאליים המלווים את התהליך.  

 

ניתן לקבל במקביל לשיקום פיצוי בעבור אובדן כושר עבודה. פיצוי זה הנו לאורך תשעת החודשים הראשונים לאחר האירוע ולאחר מכן יש לעמוד אל מול וועדה רפואית אשר תקבע את אופי הפציעה, גובה הנכות (במידה וקיימת) ואופי הטיפול העתידי. על בסיס החלטת הוועדה הרפואית יקבל הביטוח הלאומי החלטה לגבי אופי התשלום, גובה התשלום והמשך פיצויים לנפגע ולבני משפחתו.  

 

למידע נוסף אודות תביעה לנפגעי פעולות איבה אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 08-9182222 או באמצעות טופס צור קשר

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze