מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תהליך מימוש זכויות רפואיות

מהן "זכויות רפואיות"?

כל אדם שנפגע בתאונה, חלה במחלה או סובל מליקוי רפואי המגביל את תפקודו, זכאי על פי חוק לקבל זכויות וכספים מהמדינה ו/או מחברת הביטוח בה הוא מבוטח. זכויות רפואיות אלו מגיעות לאנשים שנפגעו במקום עבודתם וכן למי שסובל מאובדן כושר עבודה או השתכרות כתוצאה מפגיעה פיזית או נפשית.

מדובר בזכויות רפואיות שיכולות להגיע לנפגע במגוון רחב של הטבות כגון קצבה חודשית או שנתית, מענק חד פעמי, הנחות מול גופים שונים, כגון הנחה בארנונה, סיוע בשכר דירה, הנחה בתחבורה ציבורית, הנחה בחשבונות הטלפון, פטור מתשלום אצל רופא, תו נכה, פטור ממס הכנסה, הקלות והטבות ברכישת רכב ודירה, תשלומי ביטוח, מטפל/ת צמודים, טיפול רפואי חינם, וכד'.

תהליך מימוש זכויות רפואיות הינו תהליך בירוקרטי ארוך ומייגע הדורש התמצאות בחוקים ובתקנות של הגופים השונים, איסוף אישורים וחוות דעת רפואיות ומקצועיות, מילוי טפסים מסובכים, ולעתים גם הופעה בפני ועדה רפואית, שהיא זו הקובעת בסופו של דבר את אחוזי הנכות המגיעים לתובע, אם בכלל.

אנו מסייעים לכל אזרח לקבל את כל ההנחות וההטבות המקסימליות לו הוא זכאי ע"פ חוק.   המוסדות הממשלתיים אינם מקלים עם התובעים, וללא עזרה מקצועית של אנשים המתמצאים בתקנות, ובתהליכים הנכונים, אזרחים תמימים, הזכאים על פי חוק לכספים ולהטבות, עלולים להפסיד חלק מהפיצוי לו הם זכאים או אפילו את כל תביעתם.

 

איך נוכל לעזור?

זו הסיבה שהקמנו את Rights for U – חברה המתמחה במימוש זכויות רפואיות ואחרות. צוות המומחים שלנו, בעל תחומי התמחות שונים, מכיר היטב את הגופים הרלוונטיים ואת סבך התהליכים ואנו שמחים להעמיד את ניסיוננו העשיר לרשות הזכאים ובני משפחותיהם שאינם בקיאים בתהליכים אלו.  

אנו מציעים סיוע וליווי של אנשי מקצוע, שעבדו בעבר במוסד לביטוח לאומי ומוסדות אחרים, המכירים היטב את תחום התביעות הרפואיות. אנו מנתחים כל מקרה לגופו על מנת להבטיח את מיצוי מלוא הזכויות של הלקוח. נתקלנו בלא מעט מקרים בהם לקוחות הגיעו עם בקשת עזרה בנושא אחד ואנו גילינו שהם זכאים לעוד זכויות שלא היו מודעים אליהם.  

לאחר מכן אנו מסייעים במילוי טפסי התביעה המתאימים, הכנת האישורים הנדרשים, והכנת התיק הרפואי. במקרה הצורך אנו מכינים את הלקוח לקראת הופעתו מול וועדה רפואית על מנת למקסם את יעילותו בפני הוועדה ואת תחושת הביטחון שלו. במקביל, אנו מטפלים בהגשת תביעה עבור פטור רפואי מתשלום מס, הכל תחת קורת גג אחת וליווי אישי של מנהלת תיק לקוחות המטפלת בתיק הלקוח מתחילתו ועד סופו.

 

איזה זכויות תוכל לתבוע?

אנו מטפלים במימוש זכויות רפואיות מוכרות וידועות וגם בזכויות רפואיות פחות מוכרות שהרבה אנשים לא מודעים לזכותם לדרוש. בנוסף, אנו מסייעים לאנשים לקבל את מלוא זכותם, גם כאשר תבעו וקיבלו חלק מהזכויות.    

 

נכות כללית

תושב ישראל מעל גיל 18 הסובל מליקוי גופני, שכלי או נפשי, שאינו מסוגל לעבוד, או שאינו משתכר סכום השווה ל25% מהממוצע במשק, או שהכנסתו החודשית הצטמצמה עקב הליקויים ב50% או יותר, זכאי לקצבת נכות כללית.  

תאונות אישיות

תושב ישראל מעל גיל 18 שטרם מלאו לו 65, שאינו מסוגל לתפקד עקב חבלה גופנית מגורם חיצוני, זכאי לקבל דמי תאונה. יש לעבור בדיקה רפואית תוך 72 שעות מרגע התאונה (או תוך שבועיים במקרים בהם הסימפטומים מופיעים לאחר 72 שעות). את התביעה לדמי תאונה יש להגיש לא יאוחר מ- 90 יום לאחר יום התאונה. הגשה מאוחרת עלולה לפגוע בקבלת הזכאות. למידע נוסף אודות תאונות עבודה.

 

פגיעות בעבודה

אם נפגעת במקום עבודתך, במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, תוכל לתבוע את המוסד לביטוח לאומי כנפגע תאונות עבודה לקבלת זכאות להטבות בהתאם למידת וסוג פגיעתך. במקרה של פגיעות בעבודה יש לפנות למוסד לביטוח לאומי ולדווח על פרטי האירוע תוך פרק זמן קצר יחסית, אחרת אתה עלול לאבד את זכותך לקבל חלק מההטבות או כולן.  

גמלת סיעוד

כל תושב ישראל שהגיע לגיל פרישה, הגר בבית ונזקק לעזרה בביצוע פעולות בסיסיות יום יומיות, או הזקוק להשגחה, זכאי לקבל, בהתאם למידת תלותו, שירותי סיעוד, אספקת מוצרי ספיגה, טיפול במרכז יום לקשיש, שירותי מכבסה ומשדר מצוקה.

 

נפגעי פעולות איבה

כל תושב ישראלי מבוטח מפני פגיעת איבה באופן אוטומטי באמצעות המוסד לביטוח לאומי. לתביעה יש לצרף " טופס הודעה על פגיעת איבה", אישור הרשות המאשרת במשרד הביטחון ואישורים רפואיים המעידים על פגיעה פיזית או נפשית. תביעה לנפגעי פעולות איבה ניתן להגיש עד שנה מיום הפגיעה. איחור בהגשת תביעה לנפגעי פעולות איבה עלול לגרום לדחייתה. המוסד לביטוח לאומי מחשב את גובה הפיצוי ומעביר את הסכום ישירות לחשבון הבנק של הנפגע.

 

גמלת ניידות

אנשים המוגבלים בניידותם עקב פגיעה בגפיים התחתונות, בגילאים 3 עד 67, זכאים לתבוע גמלת ניידות מלשכת הבריאות המחוזית באזור המגורים. בכדי לקבל גמלת ניידות על החולה להופיע בפני וועדה רפואית לבדיקה ולהקצאת אחוזי נכות המחושבים לפי רשימת ליקויים. לאחר קביעת אחוזי המוגבלות בניידות מאת הוועדה, יש להגיש תביעה לקבלת גמלת ניידות והטבות על סמך אחוזי הנכות.

 

חוק פיצוי נפגעי פוליו

בשנת 2007 התקבל בכנסת החוק לפיצוי נפגעי פוליו שמטרתו לפצות את נפגעי הפוליו שלקו בישראל במחלת שיתוק הילדים. לפי החוק, נפגעי פוליו שעקב מחלתם נקבעה להם נכות יציבה, יקבלו מהמדינה פיצוי חד פעמי, מענק או קצבה חודשית, בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו להם. נפגעי פוליו המבקשים לממש את זכותם יכולים להגיש תביעה לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום מגוריהם.

 

חוק לפיצוי נפגעי גזזת

בשנת 1995 נכנס לתוקפו החוק עבור פיצוי נפגעי גזזת, לפיו זכאים לתשלום מי שנפגעו מטיפול בהקרנות נגד גזזת (או שאיריהם), שנעשו בתקופה מ- 1.1.46 עד 31.12.60. למרות שעברו עשרות שנים מאז, מתגלות עד היום תופעות לוואי קשות הגורמות לנכות קשה ולעיתים אף למוות של אנשים שטופלו נגד גזזת לפני או עם עלייתם לארץ.

 

פטור רפואי ממס הכנסה

לפי סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה, ניתן לקבל פטור רפואי ממס הכנסה מסיבות רפואיות. הפטור ניתן למקבלי נכות רפואית בשיעור של 100% מבעיה רפואית אחת, או 90% ממס' נכויות רפואיות. למידע נוסף אודות פטור רפואי ממס הכנסה.

 

זכויות עובדים במקרה של פשיטת רגל של המעביד

הזכות של עובדים לתבוע פיצויים במקרה של פשיטת רגל הינה זכות נוספת שהרבה אנשים אינם מודעים לה או שמוותרים עליה מכיוון שהתהליך יכול להיות ממושך.

 

הבטחת הכנסה

למרות הסטיגמה השלילית לעתים של קצבה זו, הרבה אנשים אינם מודעים לעובדה שהם יכולים לתבוע אותה גם בעקבות מצב רפואי, וזאת עד לקבלת הקצבה הרפואית במסלול של תביעת נכות.

 

למידע נוסף אודות מימוש זכויות רפואיות מול המוסדות הרשמיים בישראל
השאירו פרטים באמצעות הטופס ונחזור אליכם בהקדם

חיוג מהיר
waze