מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

מהי קצבת נכות?

ראשית נגדיר כי קצבת נכות הינה משולמת לזכאים שנפגעו עקב מחלה או תאונה שהתרחשה בעבודה, בבית או בכל מקום אחר. על מנת לקבל פיצוים מביטוח לאומי, ראשית על הזכאי להיות מבוטח במוסד ביטוח לאומי דרך מקום עבודתו, או כעצמאי.  

 

תנאי שני – על הזכאי להציג את הטפסים הרלוונטיים על פי התנאים וההגדרות אשר נקבעו בחוק ביטוח לאומי. במידה ומדובר בתאונה או מחלה שקרתה עקב עבודה, זכאים אלו יוכרו כ"פגיעה בעבודה", ויוכלו להמשיך הלאה בתביעתם לקבלת קצבת נכות עלי ידי המוסד לביטוח לאומי.

קצבת נכות

 

 

חברת רייטס פור יו מתמחה במימוש זכויות רפואיות נרחבות והגשת תביעות אל מול המוסדות הרשמיים בישראל.

לחצו כאן לקבלת מידע אודות הגשת תביעה עבור קצבת נכות כללית

 

תנאים נוספים לקבלת קצבת נכות

תנאי נוסף לזכאות קצבת נכות – סיום תקופת "ימי המחלה" או "אי הכושר עבודה", כלומר, שהסתיימה התקופה בה היה העובד זכאי על פי חוק לתשלום "דמי הפגיעה" בגין מחלה או תאונה.   "דמי פגיעה" המשולמים במקרים אלו, הינם התשלום אשר המעביד או המוסד לביטוח לאומי משלמים לעובד בין פציעתו או מחלתו, בתקופה אשר הוא לא יכל לעבוד בעבודה, אם זה באופן מלא או חלקי עקב הפציעה או המחלה.  

 

תנאי נוסף הוא – נכות כללית המוגדרת בחוק בפגיעה בכושר הזכאי לעבוד.  

 

חשוב לציין כי ישנם אחוזי נכות המוגדרים בחוק, החל מנכות קשה בה הנפגע משתמש בכיסא גלגלים או בקביים, אך ישנם מקרים קלים יותר כמו קושי או הגבלה כל שהיא להזיז איבר בגוף או לבצע פעולות יום יומיות כמו – הזזת יד או רגל וכך הלאה.   כמו כן, ישנו מושג הנקרא "נכות זמנית" שהיא נכות הניתנת לזמן מסוים עקב תאונה או מחלה, אך לעיתים נכות זמנית יכולה להפוך לקבועה, כמובן בהתאם לנסיבות המקרה.  

 

הוועדות הרפואיות הן אלה שיכולות להכריע את אחוזי הנכות הניתנים והן נעזרות בתקנות נכות הקובעות את דרגת הנכות בעבור כל פגיעה וכל מחלה באברי הגוף.  

 

ראה גם: תו חנייה לנכה

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze