מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

מבנה הביטוח לאומי וספר המבחנים

תהליך קבלת ההחלטות במוסד לביטוח הלאומי

התהליך אל מול הביטוח הלאומי בישראל מתחיל במילוי טפסים והגשת תביעה. הביטוח הלאומי בנוי כך שהתביעה המתקבלת עוברת סינון ראשוני אשר מוודאת כי אכן צורפו כל המסמכים הדרושים וכי הטפסים מולאו בצורה הנכונה והנאותה. חובה לצרף את כל המסמכים הדרושים המופיעים בגב טופס התביעה, במידה והמסמכים הדרושים לא יוגשו, לא תוכר התביעה ולא יוכל מגיש התביעה לממש את הזכויות הרפואיות המגיעות לו.

 

לאחר הסינון הראשוני מוזמן התובע לעמוד אל מול ועדה רפואית אשר מומחיותה בתביעות כשלו, ועדה זו, המורכבת מרופאים מומחים ובעלי תפקידים נוספים מהביטוח הלאומי, בודקים ומאבחנים את מצבו של התובע ומכמתים את אופי הטיפול העתידי. הועדה מקבלת את החלטותיה ומכמתת אותן באמצעות ספר המבחנים לביטוח הלאומי. חשוב להגיע לועדה הרפואית לאחר הכנה קפדנית שביצעת.

 

למידע אודות הכנה לועדה רפואית

 

ספר המבחנים של ביטוח לאומי

ספר המבחנים הינו ספר עתיר במידע רפואי ומשפטי ומטרתו לכמת, הן באחוזים והן כספית, את הטיפולים הרפואיים הנדרשים לתובעים השונים.

 

הספר מורכב משני חלקים עיקריים:

  • החלק הראשון – החלק המשפטי, המנוסח בהתאם, ומכיל בתוכו חלקים מחוק הנכים ומחוק הביטוח הלאומי.
  • החלק השני – החלק הרפואי, בו מוגדרים פציעות וחבלות ונכויות שונות, מכומתות לאחוזי נכות ולאופי הטיפול הדרוש.

 

הספר מתעדכן מידי תקופה וניתן להוריד אותו אצלנו באתר – לחצו כאן להורדת ספר המבחנים

 

הגשת תביעה אל מול ביטוח לאומי באמצעות חברה מומחית

מגישי תביעה רבים אינם זוכים להכרה מלאה בכל פגיעותיהם או נכותם ואכזבה הנה נחלתה של רבים מהם. היות והספר עוסק במונחים מקצועיים, הן משפטיים והן רפואיים, מומלץ להיעזר בחברה המתמחה בתחום מימוש זכויות רפואיות על מנת להבין ולו במעט, כך שעמידה אל מול הוועדה תוליד את התוצאות הרצויות מצד התובע, ותשפר את הרגשתו לאחר עמידה אל מול הוועדה.

 

חברת Rights for You מלווה אלפי לקוחות בהגשת תביעות אל מול המוסד לביטוח לאומי,
בעלת ידע רחב והיכרות מלאה עם ספר המבחנים של ביטוח לאומי

 

לאחר קביעת אחוז הנכות וקבלת החלטה לגבי אופן המשך הטיפול ופיצוי כפי שנקבע בספר המבחנים לביטוח הלאומי, מקבל התובע את תוצאות הוועדה ואת ההכרה אל מול כל הגורמים הממשלתיים. כעת יוכל לממש את מירב הזכויות הרפואיות המגיעות לו ממשרדי הממשלה השונים, וליהנות משורה של הטבות והנחות משמעותיות אשר יכולות להקל עליו את חיי היומיום. הקלות אלו כוללות: הנחה בארנונה, פטור ממס הכנסה, תו חנייה לנכה ועוד.

 

לאחר הטיפול הראשוני, הביטוח לאומי ממשיך את התהליך באופן אוטומטי. כך, מעת לעת מתקבל מכתב המודיע לתובע על המשך הטיפולים וההכרה אל מול הביטוח הלאומי, ווידוא פרטיו האישיים של התובע וכדומה ולעיתים הביטוח לאומי מזמן את התובע לעמוד אל מול וועדה רפואית בשנית.

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze