מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

זכויות נפגעי עבודה – אילו זכויות מגיעות?

כל עובד משלם מידי חודש ביטוח לאומי אשר מנוכה משכרו מידי חודש, כך שבמקרה של פציעה או אי יכולת עבודה, הוא יוכל לקבל פיצויים על אי עבודתו או קצבאות שונות במקרה של אובדן כושר עבודה או קביעת אחוזי נכות. מבוטח אשר נפגע במהלך עבודתו, אם זה במקום העבודה, במהלך הגעתו לעבודה העבודה או בדרך חזרה ממקום עבודתו – יוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנפגע עבודה.

 

הכרה כנפגע עבודה מזכה אותו בהטבות שונות הניתנות לנפגעי תאונות עבודה. על מנת לקבל את הטבות אלו על נפגע העבודה להגיש תביעה לביטוח לאומי ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים הכוללים מסמכים רפואיים הכולל מילוי טופס 250 שעליו יש לחתום ולהחתים את המעסיק.

 

ישנם סוגים שונים של אנשים הנקראים נפגעי עבודה אשר זכאים לקצבאות ופיצויים שונים מהביטוח הלאומי:

 

מחלות מקצוע

מדובר בפציעות שנגרמו במהלך עבודתו של התובע לאורך זמן או מידי כמו – ירידה בשמיעה, מחלות עור, פגיעה במיתרי הקול ועוד מגוון סוגי מחלות נוספות אשר יכולות להיחשב כמחלת מקצוע והן מפורטות בתקנות הביטוח הלאומי.

 

פגיעות מיוחדות

מדובר על עובדים זמניים או עובדים שהשתתפו בפעילות מסוימת של החברה, כמו – בפעילות חברתית, אירוע חברה או כאשר ישנו קשר ממשי בין העובד לפעילות העסקית של החברה והוא נפגע כתוצאה מהיותו במקום העבודה. אך במקרים אלו ישנם תנאים מסוימים שעל העובד לעמוד בהם על מנת להיחשב כנפגע עבודה. 

 

זכויות ופיצויים במקרה של נפגעי עבודה

דמי פגיעה

לאחר בדיקות של ביטוח לאומי והכרת האירוע כפגיעה בעבודה, העובד יקבל דמי פגיעה בגובה של 75% מהכנסתו של הנפגע עד מקסימום 90 ימי עבודה.

 

פיצוי בגין אחוזי נכות

במידה והנפגע אינו יכול לחזור לעבודתו עקב הפציעה, עליו להגיש בקשה לביטוח לאומי על מנת שיכירו בו כנכה נזקק, על מנת שביטוח לאומי יוכל לקבוע אחוזי נכות זמניים לתקופה נוספת של עד 100% נכות למקסימום ארבעה חודשים נוספים.

 

נכות מעבודה

במידה ומדובר בנכות כתוצאה מפציעה בעבודה, המבוטח יהיה זכאי לקבל אחוזי נכות או זמנית או קבועים על פי החלטת הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי.

 

זכאות כספית במקרה של נכות צמיתה

זכאות זו ניתנת רק לנכים בעלי 10% נכות ומעלה. עד גובה של 19% נכות ניתן לקבל פיצוי חד פעמי. לעומת זאת נכות מעל 20% מזכה את המבוטח בקצבה חודשית בהתאם לאחוזי הנכות.

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze