מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

זכויות נכי צה"ל

משרד הביטחון הינו הגוף הרשמי המטפל בזכויות נכי צה"ל והמשפחות השכולות. משרד הביטחון מחויב לדאוג לאנשים אשר הפכו נכים במהלך השירות הצבאי ומעניק "סל שירותים" עבור נכי צה"ל. סל השירותים כולל תמלוגים, הטבות, שירותי רווחה, שירותים רפואיים שונים, שירותים פסיכולוגיים, שירותים תעסוקתיים ועוד.

בכדי לממש את כל הזכויות עבור נכי צה"ל יש לעבור ועדה רפואית בצבא. הועדה הרפואית קובעת את דרגת הנכות גם לאחר שהוכר כבר כנכה.

 

מימוש זכויות נכי צה"ל

 

אילו זכויות נכי צה"ל ניתן לקבל?

נכי צה"ל זכאים לזכויות הבאים לידי ביטוי במגוון רחב של הטבות ומענקים שונים עבור נכי צה"ל. ישנם מספר הטבות מרכזיות וביניהם –

 

מענקים כספיים

נכי צה"ל זכאים לקבלת מענקים כספיים ייחודים עבור ההתמודדות עם מצבם הרפואי. ניתן למנות מספר מענקים וביניהם מענק נישואין, מענק דמי תקשורת, מענקי החזרי קנייה עבור מוצרים שונים, דמי חימום וקירור. כל מענק נקבע בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו.

 

ניוד

נכי צה"ל המתקשים להתנייד באופן שוטף זכאים לרכב רפואי המוגדר בבעלות המדינה. כל מקרה בהתאם לגופו ולחומרת הפציעה של אותו נכה. בנוסף, נכים אלו הזכאים לרכב רפואי זכאים בנוסף להנפיק תו חנייה לנכה אשר חוסך בתשלום דמי חנייה ברחבי הארץ.

 

לימודים אקדמאיים

נכי צה"ל זכאים לסיוע כספי במגוון רחב של מוסדות אקדמיים ברחבי ישראל. הסיוע מתבטא בתשלום שכר הלימוד (חלקי או מלא), השתתפות בדמי רישום, קורסי השלמה בתחומים מסויימים, מענק לרכישת ספרי לימוד ועוד.

 

אנו מאמינים כי חובתה של המדינה היא לעזור ולשקם את נכי צה"ל אשר סיכנו את חייהם למען המדינה.

חברת Rights for You מתמחה בסיוע, ליווי וייצוג נכי צה"ל
אל מול משרד הביטחון ומימוש זכויות נרחבות המגיעות לנכה על פי חוק הנכים.

 

למידע נוסף אודות זכויות נכי צה"ל התקשרו לטלפון 08-9182222 או פנו אלינו באמצעות טופס צור קשר

 

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze