מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

ועדה רפואית במשרד הביטחון

ועדה רפואית במשרד הביטחון פועלת במסגרת שירות הניתן מול משרד הביטחון לחיילים בשירות חובה, לאנשי קבע ומילואים, שוטרים, סוהרים ואנשי מערכת הביטחון, אשר נפגעו במהלך שירותם הצבאי או הביטחוני וזכאים לקבל פיצויים או קצבאות נכות עקב הפגיעה. על מנת להגיש תביעה למתן הפיצוי, יש צורך להגיש מסמכים בצורה מסודרת ולצרף מסמכים שונים הרלוונטיים למקרה.

 

לאחר הגשת התביעה, תזומנו לוועדה רפואית שתבחן את המסמכים לצורך קביעת הנכות. וועדה רפואית במשרד הביטחון דנה לא רק בקבלת פיצויים וקצבאות, אלה גם במתן תגמולים חודשיים, טיפול רפואי נרחב וזכויות לשיקום במקרה של פציעות.

 

כמו כן, ועדה רפואית במשרד הביטחון מאפשרת לחיילים ונכי צה"ל הסובלים מהפרעות נפשיות עקב שירותם הביטחוני, לקבל הכרה מלאה (במקרה של קשר סיבתי של גרימה במחלות שונות נפשיות כמו – פוסט טראומה, סכיזופרניה, מניה דיפרסיה והפרעות דיכאון שונות).

 

כיצד עובדת ועדה רפואית במשרד הביטחון?

לשם הגשת התביעה למשרד הביטחון הנכם נדרשים להגיש מסמכים רבים המצביעים על המצב הרפואי הקיים, הכולל גם בקשה מנומקת בכתב ועוד מגוון מסמכים שונים. לאחר מכן תדרשו להופיע בפני הוועדה הרפואית אשר כוללת רופאים ואנשים בעלי הסמכה לדון בוועדות רפואיות.

 

בוועדה זו עליכם להציג את הבעיה ממנה אתם סובלים בליווי מסמכים רפואיים ובין היתר להיבדק על ידי רופא מטעם משרד הביטחון. רק לאחר החלטת הועדה תקבלו לביתכם את תוצאותיה בצירוף פרוטוקול מהועדה שהתקיימה.

 

סיוע בתהליך הגשת התביעה והכנה לקראת ועדה רפואית במשרד הביטחון

בשל המורכבות הרבה של תהליך זה, תוכלו למצוא בחברת Rights for You ליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך, הכולל את שלב הגשת התביעה נגד משרד הביטחון, אשר כוללים הגשת התביעה לקצין התגמולים, בירור בפני מומחה רפואי, סיוע בהכנה לקראת הוועדה, ערעור לוועדת הערעורים בבית המשפט (במידה והועדה דחתה את התביעה), ובכלל ליווי אישי וסיוע בתהליך בצורה מקצועית לאורך כל הדרך.

 

אם כך, סיוע על ידי חברתנו יוכל להיות לכם לעזר רב, כיוון שאנשי המקצוע של חברתנו מציעים ניסיון רב בהתנהלות מול משרד הביטחון, מה שיגרום לכם להגיש מסמכים בצורה מקצועית ולהופיע בפני הוועדה לאחר יעוץ והכוונה מקצועית.

 

חברת Rights for You מתמחה בהכנה מקצועית לועדה רפואית במשרד הביטחון, איסוף מסמכים נלווים וסיוע במילוי הטפסים.
כי הכנה מקצועית לועדה רפואית במשרד הביטחון היא הדרך לממש את זכויותך הרפואיות.

פנו אלינו באמצעות הטופס ונחזור אליכם בהקדם

 

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze