מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

החזרי מס לנכים

כל אדם הסובל מבעיה רפואית כלשהיא, בין אם מדובר בתאונה או מחלה, זכאי לקבל בהתאם לדרגת פגיעתו ורמת נכותו, קצבאות והטבות שונות מן המוסד לביטוח לאומי. כל שכיר ועצמאי משלם לא מעט כספים מידי חודש למוסד לביטוח לאומי, כך שחלילה בעת הצורך במידה והוא אינו יכול לעבוד כתוצאה מנכות, הוא יוכל לקבל קצבאות שונות שיסייעו לו לחיות בכבוד.

 

מי זכאי לקבל פטור ממס?

הזכאות לקבלת פטור ממס תהיה במקרים הבאים: עיוור, נכה בשיעור של90% נכות כתוצאה מפגיעה באיבריו, נכה שנקבעה לו נכות צמיתה בשיעור של89% לפי חישוב של ביטוח לאומי.

 

ישנם מקרים רבים שנכים אלו זכאים לקבל החזרי מס, כיוון שהם שילמו על חלק מהתקופה שבה הם היו נכים מכיוון שהם לא ידעו על הזכאות, או כאשר מדובר על נכה שלקח זמן רב עד שהוכר על ידי ביטוח לאומי כנכה, לכן עליו לקבל החזרים.

 

מי זכאי לקבל החזרי מס?

ישנם מקרים מסוימים אשר נקבעו על פי החוק אשר מאפשרים לנכים לקבל החזרי מס לנכים, אך כמובן שחשוב לבצע זאת בסיוע חברה המתמחה בתחום, הרי מדובר בבירוקרטיה מורכבת הדורשת מילוי נכון של מסמכים והצגת מסמכים רבים והצהרות.

 

על פי חוקי החזרי מס, נכה אשר הרוויח משכורת עד לסכום של 501,500 ש"ח בשנה וניכו לו מס במהלך תקופה זו, יהיה זכאי להחזר מס. במקרה שמדובר על נכה אשר הכנסותיו ממשכורתו היו נמוכות מ סכום של –58,920 ₪ אזי ניתן לקבל פטור לגמרי ממס גם עבור הכנסות שאינן כתוצאה ממשכורת, כמו תשלום מנכסים וקצבאות שונות, וזאת עד לסכום של – 58,920 ₪ בשנה.

 

במקרים בהם מדובר על נכה שקיבל מביטוח לאומי נכות זמנית, אשר אומרת כי נכות זאת תקפה לתקופת זמן של חצי שנה בלבד, ישנו חישוב מיוחד בעניין המס, זאת ניתן לברר במס הכנסה. אך מנגד, ישנם מקרים שבהם נכים לא זכאים לפטור ממס, כמו – במקרים שהנכות הינה פחות מחצי שנה שאז לא ניתן פטור ממס. בכל מקרה, על מנת לדעת היטב את זכויותיכם בנושא, יש להיעזר בבעלי מקצוע המתמחים בהחזרי מס לנכים.

 

 

Rights for You מתמחה בהחזר מס לנכים אל מול המוסד לביטוח הלאומי
פנו אלינו באמצעות טופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם

 

חיוג מהיר
waze