מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

תביעת תאונות עבודה לעצמאים

עצמאיים ושכירים כאחד זכאים לקבל הטבות שונות במקרה של תאונת עבודה, בין אם מדובר בפגיעה במקום העבודה, בדרך אליה או בחזור ממנה. על מנת להגיש תביעת תאונות עבודה לעצמאים, ראשית יש למלא טופס הפניה לטיפול רפואי לעצמאי בשם -בל/283 (את הטופס ניתן לקבל במיון או בקופות חולים).

לחצו כאן להורדת טופס בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה – עצמאי

 

עם טופס תביעת תאונת עבודה יש לפנות לקבלת טיפול הרפואי ולפנות לרופא המטפל במיון או בקופת חולים ולמסור את הטופס לרופא על מנת שהוא ייתן לכם "תעודה רפואית ראשונה לנפגעי תאונת עבודה".

 

הליך הגשת תביעת תאונות עבודה לעצמאים

כאשר מדובר בעובד עצמאי, עליו להגיש טופס תביעה לידי המוסד לביטוח לאומי בסניף הקרוב לביתו, ובו עליו להצהיר על פרק הזמן שבו הוא לא עבד כלל או שצמצם את עבודתו עקב הפגיעה או הפציעה. את תביעה עבור תאונות עבודה ניתן להגיש בדואר, בפקס או בתיבת השירות של ביטוח לאומי, אך חשוב לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים ומתבקשים על ידי ביטוח לאומי על מנת להמשיך בתהליך.

 

אל טופס התביעה יש לצרף את המסמכים הבאים:

על התובע לצרף דו"ח מיון מבית החולים שבו הוא טופל לאחר הפגיעה או "תעודה רפואית ראשונה לנפגע תאונת עבודה" (טופס בל/283) ממחלקת תאונות עבודה בקופת החולים. בתעודה הרפואית על הרופא לציין את האבחנה הרפואית ואת התקופה שהוא מעריך כי הנפגע לא יוכל לעבוד עקב הפגיעה. בנוסף, יש לצרף טופס ויתור על סודיות רפואית.

 

במידה ומדובר בפציעה כתוצאה מתאונת דרכים, על המבוטח לצרף דוח משטרה כולל צילום של תעודת חובה והעתק מהתביעה לחברת הביטוח. במידה והנכם מקבלים כספים עקב התביעה דרך ביטוח החובה של הרכב, עליכם לדווח זאת לביטוח לאומי.

 

בשל המורכבות של הגשת תביעות תאונות עבודה והחשיבות הרבה של הגשת התביעה והמסמכים, חברת Rights for You מציעה ליווי אישי לעצמאים אשר מעוניינים להגיש תביעת תאונת עבודה לביטוח הלאומי. חברתנו מחזיקה במיטב אנשי המקצוע אשר מגיעים עם ניסיון רב בתביעות אלו, כך שהצוות המקצועי שלנו יוכל ללוות אתכם לאורך כל הדרך עד לקבלת הפיצויים או הקצבאות בגין הפציעה.

 

חברת Rights for You מתמחה בהגשת תביעות תאונות עבודה,
הכנה מקצועית לועדה רפואית ומימוש זכויות רפואיות נרחבות מול המוסדות הרשמיים בישראל.

פנו אלינו באמצעות הטופס ונציג מטעמנו יחזרו אליכם בהקדם

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze