מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

הגשת ערעור על החלטת ועדה רפואית

במהלך חיינו אנו מפרישים לא מעט כספים מההכנסות החודשיות שלנו לביטוח לאומי, הן כשכירים והן כעצמאים, על מנת שם חלילה יגיע יום שבו לא נוכל לתפקד בשל מחל או פציעה, נוכל לקבל קצבאות שונות בהתאם לאחוזי הנכות שנגרמו כתוצאה ממחלות או פציעות אלו.

 

על מנת לקבל פיצוי מביטוח לאומי, יש צורך להגיש תביעה לביטוח לאומי ולהגיע לועדה רפואית אשר תפקידה לבחון את המחלה או הפציעה ולקבוע אחוזי נכות לצורך מתן הפיצוי או הקצבה. לועדה רפואית זו יש חשיבות מכרעת בקביעת הקצבה שיקבל מגיש התביעה, אך פעמים רבות החלטות הועדה אינן לשביעות רצונו של התובע או שאינן מוצדקות, כך שניתנת לתובע אפשרות לערער על החלטות הוועדה.

 

כיצד מתבצע תהליך הגשת הערעור?

את הערעור על החלטת הועדה הרפואית יש להגיש בפני ערר לועדה הרפואית לעררים לא מאוחר מ- 60 ימים לאחר מתן ההחלטה. חשוב לציין כי הועדה הרפואית המפקחת על מתן הפיצויים או הקצבאות הוא חלק מהמוסד לביטוח לאומי ומורכב מרופאים וממזכיר ועדה.

 

את הערער יש להגיש רק במידה והועדה קבעה פחות מ – 80% נכות

 

ישנה אפשרות לערער על החלטת הועדה הרפואית בכל הקשור לקביעת דרגת אי כושר עבודה לערר לועדת נכות אשר גם ועדה זו פועלת תחת המוסד לביטוח לאומי ומורכבת ממומחים מתחומי שיקום הרפואה והתעסוקה. התנאי להגשת ערר הוא רק במידה ונקבעו דרת אי כושר עבודה הנמוכה מ – 74% נכות או כאשר הועדה קבעה כי התובע לא איבד את כושר עבודתו ומסוגל לעבוד באופן תקין.

 

מתי יש להגיש ערעור על החלטת ועדה רפואית?

ישנה חשיבות רבה לבקשת ערר זה, לכן טרם ההגשה יש לבדוק אם יש לכם זכאות להגיש אותה ורק לאחר מכן יש להגישה בצורה מסודרת בכפוף להגשת נימוקים ומסמכים רלוונטיים שונים. את הערעור על אחוזי נכות וערעור על דרגת אי כושר יש להגיש תוך – 30 ימים מיום קבלת החלטת הועדה הרפואית, אך את נימוקי הערעור ניתן להגיש בתוך 60 ימים מיום קבלת ההחלטה.

 

חברת Rights for You מתמחה בהגשת ערר על החלטת ועדה רפואית,
פנו אלינו באמצעות הטופס, השאירו פרטים וקבעו פגישת ייעוץ ללא עלות

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze