מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

הגשת ערעור לביטוח לאומי

כל אדם שנפצע או חלה במחלה זכאי לקבל פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי, אך הקצבה נקבעת על פי אחוזי הנכות שנקבעים בוועדה הרפואית מטעם ביטוח לאומי. אך יש לא מעט פעמים שאנשים מגיעים לא מוכנים היטב לועדות רפואיות אלו ובפועל הועדה דוחה את הבקשה לקבלת אחוזי נכות או שקובעת אחוזים נמוכים יותר ממה שהם בפועל לכן, מי שנקבעו לו פחות מ–80% נכות רפואית, או דרגת אי כושר שאינה עולה על 74%, רשאי לערער על כך בפני הוועדה הרפואית לעררים.

 

כיצד עובד הגשת הערעור לביטוח לאומי?

את הערר יש להגיש למוסד לביטוח לאומי בכתב ברור ובצירוף נימוקים ומסמכים שונים בהתאם לצורך, בתוך 60 ימים מתאריך קבלת ההודעה בדבר החלטת הועדה הרפואית. ועדה זו הינה ממונית על ידי ביטוח לאומי והיא זו שרשאית לשנות את אחוזי הנכות בהתאם לנימוקים וההסברים השונים שהוגשו.

 

חשוב לציין כי ההחלטה שתתקבל על ידי הוועדה הרפואית לעררים הינה סופית, ואין אפשרות לערער עליה שוב בפני ביטוח לאומי, אלה רק על ידי הגשה נוספת לערעור בפני בית הדין האזורי לעבודה. על מנת לפנות לבית דין אזורי לעבודה, יש להגיש ערעור נוסף תוך 60 ימים מיום קבלת ההחלטה מועדת ערר של הביטוח לאומי.

 

הגשת ערר על דרגת אי כושר עבודה

כמו כן, ניתן להגיש ערר גם על דרגת אי הכושר במקרים הבאים: מי שנקבע לגביו שלא איבד מכושרו להשתכר או שאיבד פחות מ 50% מכושרו להשתכר, רשאים לערער על דרגת אי–הכושר בפני ועדה לעררים במוסד לביטוח לאומי. הגשת ערער זה זהה לתהליך הגשת ערר על אחוזי נכות.

 

בשל החשיבות הרבה של וועדה זו, חשוב להיעזר בבעלי מקצוע המומחים בהגשת ערר בצורה נכונה, הרי הגשה לא נכונה של מסמכים לועדה יכולה לגרום לדחיית הבקשה.

 

 

חברת Rights for You מציעה עבורכם שירותי ליווי וייעוץ אישי בכל תהליך הגשת ערר על אחוז הנכות הרפואית על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום.

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze