מימוש זכויות רפואיות חייג עכשיו 08-9182222  |  חיפוש באתר

איך מקבלים את מה שמגיע? – מימוש זכויות רפואיות

ידוע לכולם כי מימוש זכויות רפואיות במדינתנו וקבלת תשלום או קצבאות, הוא תהליך מורכב ומתיש המלווה בתהליכים ביורוקרטיים די נוקשים. מימוש זכויות רפואיות הוא למעשה יותר בגדר חלום רחוק מאשר אמרה מעשית (לצערנו כמובן), אך ניתן להיעזר בבעלי מקצוע המומחים בשוק כמו – חברות המתמחה במימוש זכויות רפואיות, עורכי דין, עובדים סוציאליים, אנשי רווחה ועוד בעלי מקצוע שונים, על מנת לגבור על המערכת האטומה במדינתנו.  

 

כאשר מדברים על ביורוקרטיה, למעשה מדברים על טפסים רבים ובדיקות שונות אותן יש להגיש ולבצע, אך לרוב גופים אלו ידרשו עוד ועוד מסמכים, מה שמתיש את אותו אדם וברוב המקרים אנשים מוותרים על התהליך בגלל הקשיים ביורוקרטיים – וחבל.  

 

מימוש זכויות רפואיות, כיצד עושים זאת ומול אילו גופים צריכים להתנהל?

נתחיל מהגוף המרכזי והוא – ביטוח לאומי. הביטוח הלאומי הוא המוסד שמסמל את מדינתנו כמדינת רווחה והוא מציעה מגוון זכויות בסיסיות סוציאליות. החל מדמי לידה, דמי אבטלה, קצבת נכות, זקנה, דמי מזונות לחד הוריות ועוד קצבאות שונות. מימוש זכויות רפואיות מול הביטוח אף הם יכולות להיות אטרקטיביות, לדוגמא כאשר מדובר בתאונת עבודה, מחלות הנגרמות לאדם במהלך חייו והוא אינו יכול לעבוד. למעבר לסוגי תביעות אל מול המוסד לביטוח לאומי לחצו כאן

 

ביטוח לאומי למעשה קובע את אחוזי הנכות של אותו אדם ובהתאם לכך הוא מקבל קצבת נכות כללית חודשית או סכום פיצוי מסוים בעבור פציעה או מחלה. גם אנשים נכים מיום הולדתם או אנשים שנעשו נכים עקב תאונה או מחלה, זכאים אף הם לקצבאות שונות ועל כן הם פונים לביטוח לאומי על מנת לממש את זכויותיהם.  

 

גוף נוסף למימוש זכויות רפואיות הוא – משרד הביטחון, אשר מטפל באנשים אשר נפגעו במהלך שירותם, אם זה בעת מילוי תפקיד צבאי בצה"ל, שב"כ, שב"ס ועוד. ניתן להגיש תביעות נגד משרד הביטחון במטרה לממש את זכויותיך הרפואיות

 

הקשיים בהתמודדות מול הרשויות אלו, הביא לכך חברות פרטיות רבות אשר צצו כמו פטריות לאחר הגשם והן מעניקות סיוע בכל הקשור למימוש זכויות רפואיות. חברות אלו מלוות את לקוחותיהם על ידי מיטב אנשי המקצוע אשר מומחים בהתנהלות מול גופים רשמיים אלו והן מבטיחות ללקוח ייצוג מלא עד למימוש הזכויות וקבלת התשלום.

חברת רייטס פור יו מתמחה מזה שנים רבות בתחום מימוש זכויות רפואיות נרחבות מול המוסדות הרשמיים בישראל. החברה מסייעת בהגשת תביעות, הכנה לועדה רפואית, התמודדות עם הגורמים הממשלתיים ושירותי סיוע נוספים.

 

למידע נוסף אודות מימוש זכויות רפואיות אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות טופס צור קשר

מאמרים נוספים
חיוג מהיר
waze